8 травня – День пам’яті та примирення, 9 травня – 72-а річниця перемоги над нацизмом

У ці ді Україна вшановує жертв Другої світової війни та переможців над нацизмом.

І хоча сьогодні деякі політики намагаються применшити важливість цієї дати, применшити роль України в Другій світовій війні, применшити подвиг наших батьків, дідів та прадідів, я категорично не згідний з такою позицією, адже ця страшна сторінка історії зачіпила чи не кожну українську сім’ю. Так само і мій батько та дід приймали участь в бойових діях, як і батько та дід моєї дружини.

Наш обов’язок завжди пам’ятати яку ціну наша країна заплатила за Перемогу над нацизмом. Заради великої мети Україна заплатила мільйонами життів своїх синів і дочок, зруйнованими містами і селами, покаліченими долями і непоправними втратами.

Пам’ять про великий подвиг об’єднує нас і робить сильнішими. Ми ніколи не забудемо солдатів, які воювали на фронтах за Україну, як в лавах радянської армії, так і в лавах УПА, жінок, які замінили чоловіків на заводах, дітей, які пройшли через немислимі для їх віку випробування. Всі вони – герої війни.

Зберегти правду про війну з нацизмом, показати справжню роль нашого народу у цій війні, виховати справжніх патріотів своєї Батьківщини – наш борг перед ветеранами Другої світової війни, нинішніми та майбутніми поколіннями.

Дорогі ветерани! Ви – наша гордість і наша слава. Ми в величезному боргу перед Вами. Наш обов’язок зробити все можливе, щоб Ви раділи успіхам своїх дітей, онуків і правнуків, були оточені турботою рідних і близьких. Прийміть щирі побажання миру, міцного здоров’я, довгих років життя і дбайливого ставлення близьких! Нехай наша безмежна вдячність зігріває Ваші серця.

З повагою,
Віталій Максимов