Чому в українській політиці потрібні нові обличчя?

Відколи я вперше з’явився на тернопільському політикумі як активіст партії «УДАР», мене часто запитують: а чому Ви, Віталіє Вікторовичу, обрали саме цю політичну силу? Чи не хотілося б Вам пройти до парламенту у складі більш «розкручених» партійних брендів? Чому Ви постійно наголошуєте, що нова Верховна Рада має складатися з нових людей, а не з тих, хто вже має досвід перебування у великій політиці?

Запитання звучать так часто, що хотів би вже сьогодні поставити усі крапки над «і». Насамперед, партія «УДАР» мені близька не тільки тому, що у ній нові обличчя, які не заплямували себе ні у своїй роботі, ні в процесі багаторічного знищення України. «УДАР» одним зі своїх головних пріоритетів ставить подолання корупції, а я все життя із нею боровся, і для мене це визначальний фактор. По-друге, пройти до парламенту – не є для мене самоціллю, я не прагну влади чи задоволення якихось власних інтересів, бо навіть не маю таких. Я для себе вирішив іти у Верховну Раду, щоб самому працювати на інтереси Тернополя, бо так і не дочекався, щоб це зробив хоч хтось із наших попередніх нардепів. Саме тому шукав для цього однодумців, а не «розкручені бренди».

А на питання, чому нова Верховна Рада має складатися з нових людей, а не з тих, хто вже має досвід перебування у великій політиці, відповім цифрами і фактами.

Партія регіонів не виконала 61% своїх передвиборчих обіцянок, політсила Юлії Тимошенко –74%, НУНС реалізував 62% передвиборчих тез, хоча в останніх найменше “забутих” обіцянок. Такі дані оприлюднила фундація “Відкрите суспільство“, підсумовуючи результати роботи політичних сил у Верховній Раді щодо виконання їхніх передвиборчих обіцянок.

“Партія регіонів “винна” виборцю 17 з 28 обіцянок (61%), найбільше невиконаних – щодо покращення добробуту громадян. Єдині досягнення – у зовнішній політиці”, – йдеться в підсумках.

“Блок Юлії Тимошенко” залишив невиконаними 70 з 94 зобов’язань (74%), половина яких припадає на економічну політику. Найкраще бютівці проявили себе у галузі права та державного будівництва із третиною виконаного”, – констатує неурядова організація.

Показник “Нашої України – Народної самооборони” – 38 нереалізованих тез із 61 (62%). Найбільш плідно НУНС працював над зобов’язаннями стосовно добробуту громадян, найменше – щодо правової політики та реформування державного управління.

Комуністична партія, за підрахунком фундації, залишила без уваги 50 обіцянок з 58 (86%) – найгірший результат серед фракцій.

Схожий результат і у Народної партії України (“Блок Литвина”), у якої з 64 зобов’язань 55 невиконаних (86%).

При цьому за відсотком виконання програм найкращі результати у блоку НУНС – 26%. Далі Партія регіонів – 21%, у БЮТ (“Батьківщина”) – лише 9%. Малі фракції показують мінімальні результати роботи: 0% у КПУ та 3% у Блоку Литвина.

Частку обіцянок партії навіть не прагнуть виконати: депутати не готують відповідних законопроектів.

Найвищий показник “забутих” обіцянок у Блоку Литвина – 28%, найменший – у НУНС (8%), Партія регіонів не приділила уваги 18% тез, БЮТ – 13%, а комуністи – 19%.

При цьому, за підрахунком фундації, 1 виконана Партією регіонів обіцянка коштувала 414 млн. грн., “БЮТ-Батьківшиною” – 225 млн. грн., НУНС – 58 млн. грн., Блоку Литвина – 136 млн. грн., для КПУ показник підрахувати неможливо (0 виконаних обіцянок).

Вони вже були при владі. Вони вже показали свою роботу. Запитайте себе: чи треба вам знову такий парламент?