Генерал Віталій Максимов: «Начальники обласних міліцій настільки заполітизовані, що толку від них чекати навіть не варто!»

Вже кілька тижнів у Києві на вулиці Грушевського та і загалом по Україні панує тимчасове перемир’я між революціонерами та міліцією. Та про чергове загострення говорять і з рядів опозиції, і з рядів Правого сектору. Знову ж актуальним залишається питання про адекватність дій працівників правоохоронних органів у таких випадках. Міліція вже показала, що навіть у найбільш критичних ситуаціях, коли кулі випущені з їх сторони, вбивають мітингувальників, не є для них причиною для складання зброї і перехід на сторону народу. У колонах зі щитами стоять «беркутівці» від заходу до сходу України.

Про те, чому ж міліція сьогодні з такою наполегливістю та жорстокістю відстоює даний їм наказ вищим керівництвом, журналіст «Свободи» поцікавився у генерала МВС Віталія Максимова. На думку та за інформацією колишнього начальника міліції нашої області, у лавах його колишніх колег панує невизначена ситуація, спецпризначенців просто таки «зомбують», а у середній ланці відчується великий брак професіоналів.

– У зв’язку з моєю професійною діяльністю, дуже багато їжджу по різних регіонах України. Зокрема, за мною закріплено п’ять областей – Тернопільська, Вінницька, Чернівецька, Хмельницька та Івано-Франківська, – розповів пан Максимов. – Та окрім своєї роботи у банківській сфері, дуже багато зустрічаюся з ветеранами та діючими працівниками органів внутрішніх справ. І ситуація – неординарна. І те, що влада має сподівання на повна підтримку міліції – не відповідає дійсності. Адже особовий склад УМВС отримує інформацію не тільки від своїх обласних начальників, які, на жаль, настільки заполітизовані і закомплексовані, що толку від них чекати навіть не варто. Та всі ж бачать телевізійні сюжети, читають інтернет. Хоча ті «беркутята», які несли та несуть чергування у столиці, просто «зомбовані». У забрали мобільні телефони, забороняють спілкуватися з зовнішнім світом і жодної додаткової інформації вони не мають. Спецпризначенцям кожен день вбивають у голову, що навпроти них бандерівці, злодюги, бандити, екстремісти, тощо. Їм не показують як катують, знущаються та стріляють у людей. Всі ж чули, як Азаров сказав: «Самі себе постріляли!».

Час-від-часу просочується інформація про правоохоронців, які пишуть рапорти і повертаються з Києва. Це із Чернівців, Києва, Львову. Я вже давно говорив, що розмови потрібно вести не з генералами вищи керівниками, а з середньою ланкою. Адже генералітет не тільки «зомбований», але і вони розуміють – компромату у бізнесових та інших питаннях на них стільки, що про якусь порядність вже говорити не ватро. Адже у 2004 та 2010 роках президенти Ющенко та Янукович зробили величезну помилку, одразу звільнивши весь керівний склад міліції. Відсотків 30-35 можна було залишити. Ця частина залишалася дійсно професіоналами і не була заангажована та заполітизована правлячими політичними силами. Вони дійсно служили українському народові. А Янукович взявся і середню ланку. Зараз там майже не залишилося професіоналів. Зараз немає кому розкривати злочини. По-перше, теперішні працівники міліції приховують злочини. По-друге, нічого майже не розкривається. Спілкуючись з суддями трьох областей, маю інформацію за останні роки – у 2,5-3 рази зменшилася кількість справ про розбої, крадіжки, вбивства та інші важкі злочини. В основному направляються на судові розгляди заполітизовані, дріб’язкові та «надуті» справи. Що ми мало бачимо і знаємо фактів про напади на інкасаторів, цинічні грабежі, вбивства. А є ще справи, про які пересічні громадяни навіть і не знають. Та у судах цього немає.

http://svoboda.te.ua/novyny/heneral-vitalij-maksymov-nachalnyky-oblasnyh-upravlin-miliciji-nastilky-zapolityzovani-i-zakompleksovani-scho-tolku-vid-nyh-chekaty-navit-ne-varto.html