Громадянське суспільство в Україні показало свою зрілість

Ця влада вбила останні ілюзії на те, що вона спроможна дослухатися до власного народу. Вона може лише імітувати народну підтримку. Але їй не варто розраховувати, що українці їй довіряють. Янукович переграв самого себе. Він втратив підтримку своїх виборців, не здобувши підтримки в інших регіонах. Зараз його підтримує не народ, а чиновники-казнокради.

Ми бачимо, що попередній досвід Януковича нічого не навчив. Він і його оточення й досі вважають народні виступи «західною технологією». Вони й досі переконані, що можуть маніпулювати українським народом – так як вони маніпулюють бюджетом чи своїми передвиборчими обіцянками (зокрема, й щодо євроінтеграції). Янукович і досі вірить у те, що вся Україна підтримує його курс на особисте збагачення. Саме ця політична сліпота є причиною того, що Янукович одноосібно відмовився від стратегічного курсу на європейську інтеграцію. Цим він запропонував нам повернення назад – у минуле. Адже призупинення європейської інтеграції рівносильне відкату далеко назад.

Тепер – якими б не були підсумки саміту у Вільнюсі – Янукович не зможе приписати собі лаври «євроінтегратора». Якщо Угода з ЄС буде підписана – в цьому буде лише заслуга українців. Якщо ж не підписана – вся провина за цей стратегічний прорахунок лежатиме винятково на Януковичу. Своїми недолугими діями влада знову розбудила українців. Громадянське суспільство України вкотре показало свою зрілість. В Україні є люди, готові відстоювати своє цивілізоване майбутнє. Це є запорукою того, що Україна гідна бути частиною об’єднаної Європи.

Євромайдан 24 листопада можна назвати попереджувальним страйком. Це сигнал для тих, хто ще не усвідомив того, що українське суспільство давно переросло чинну владу.