Кайда і Максимов не поступляться домовленостям на верху

http://poglyad.te.ua/polit_peregony/kajda-i-maksymov-svojim-ne-postuplyatsya-domovlenostyam-na-verhu/

Домовленості щодо підтримки єдиних кандидатів у мажоритарних округах досягли керівництво “УДАРу” і лідери Об’єднаної опозиції “Батьківщина”.

Керівництво цих партій, пише “Комерсант-Україна”, розраховує на “жорстку дисципліну” у питанні зняття з виборів непрохідних кандидатів. Лідери політичних сил можуть озвучити свої висновки вже на початку наступного тижня.

Нагадаємо, партія “УДАР” і ВО “Батьківщина” ще в січні почали переговори щодо спільного висунення кандидатів у мажоритарних округах. Найбільше суперечностей виникло при обговоренні принципу визначення “єдиного кандидата”.

Втім, якщо керівники партій начебто досягли домовленості, то кандидати в народні депутати про свою готовність заявити про відмову від участі в кампанії на користь опонента говорити не поспішають. Найбільшою інтригою є те, чи погодиться Олексій Кайда зняти кандидатуру на користь Віталія Максимова, чи – навпаки? Адже вони наразі були явними “ворогами”.

– Так, перемовини керівників партій відбуваються. Я про це знаю, – підтвердив “20 хвилин” Віталій Максимов. – Однак Тернопіль – особливий регіон. Не хвалю ані себе, ані Кайду, але у нас позиції сильні. Навряд чи на цьому тлі зможе перемогти той, хто є “тушкою” регіоналів. Домовленість про підтримку єдиного кандидата від “УДАРу” і “Батьківщини” матиме сенс там, де є небезпека, що більшість голосів отримає провладний кандидат.

Наостанок пан Максимов пожартував, мовляв, може Кайда сам зніме свою кандидатуру. У лавах прихильників його найактивнішого опонента були б цим втішені.

– Читав я ці повідомлення, – каже “20 хвилин”, у свою чергу, Олексій Кайда. – Озвучене не виглядає переконливим. Інформація йде від якихось “невідомих осіб”. Думаю, треба все-таки зачекати до наступного тижня, як це радять зробити у повідомленні.
Інший момент, на якому акцентував кандидат у депутати по округу №163, – перемовини йдуть між керівництвом “УДАРу” і “Батьківщини”. Про перемовини із ВО “Свобода” ніхто не говорить.

– Крім того, ми свого часу звернулися до лідера “УДАРу” із кількома запитаннями, – додає пан Кайда. – Відповідей досі не отримали і у питанні щодо ставлення до УПА, і до Гурвіца та решти кандидатів, які сьогодні йдуть у списку цієї партії. Так, є спірні питання. Нагадаю, саме “УДАР” першим вийшов із процесу перемовин, коли опозиційні сили почали обговорювати кандидатури “єдиних кандидатів”.

У добровільне зняття кандидатур від “УДАРу” із виборчих перегонів Олексій Кайда також не вірить. Адже люди вкладати у кампанію солідний ресурс, а тепер їм скажуть: “Знімай…”.

– Якщо у “Свободі” – націоналісти і в нас – жорстка дисципліна, то наша поведінка є передбачуваною, – продовжує він. – А чи погодяться змінити свої наміри ті, хто входить до партій ліберального спрямування?

До речі, на сайті ЦВК – www.cvk.gov.ua – щодня зростає кількість кандидатів, реєстрацію яких скасували. У четвер, 4 жовтня, число сягнуло 131. Звернення із заявою про відмову балотуватися із тернопільських кандидатів ще ніхто не подавав.