Кличко: Сценарій влади – визначати через суди, хто може бути депутатом, а хто ні

Ситуація з позбавленням депутатських мандатів Балоги та Домбровського показала, що суди перетворилися  в філіал Адміністрації Президента. Про це з трибуни парламенту заявив лідер “УДАРу” Віталій Кличко.

Він наголосив, що стаття 81 Конституції дає п’ять вичерпних випадків, коли депутата можна позбавити мандата. Водночас, зазначив Кличко, сьогодні спікер порушив цю статтю Конституції – бо жодної підстави забирати мандати у Балоги і Домбровського не було. “Це – сценарій нинішньої влади. Янукович хоче, щоб суд, а не народ, визначав, хто може бути депутатом. Суди перетворилися на філіал Адміністрації Президента” , – сказав він.

Віталій Кличко переконаний, що мета цієї спецоперації одна – “сколотити” більшість, залякати депутатів та змусити їх “правильно” голосувати. Крім того, додав він, влада намагається зірвати підписання Угоди про асоціацію та Вільнюський самміт.

“Ми вимагаємо від Президента і спікера дотримуватися Конституції. Балога і Домбровський – народні депутати України, і мандати їм дали виборці”, – наголосив політик. Віталій Кличко додав, що “кишеньковий” суд не має права їх відбирати.

Він звернувся до провладних депутатів стати на захист Балоги та Домбровського, оскільки наступним може стати будь-хто з нардепів. “І ми будемо захищати наших колег. Якщо немає правди в наших судах – ми звернемось до Європейського суду”, – наголосив Віталій Кличко.

http://klichko.org/ua/news/news/klichko-stsenariy-vladi-viznachati-cherez-sudi-hto-mozhe-buti-deputatom-a-hto-ni