Кличко: В України критично мало часу, щоб надолужити перетворення, необхідні для євроінтеграції

Для України сьогодні надзвичайно важливо якнайшвидше надолужити ті зобов’язання, які вона на себе взяла перед ЄС і досі не виконала. Україна  як держава повинна продемонструвати прогрес у перетвореннях, що наблизять її на шляху до європейської спільноти. Про це заявив Віталій Кличко в Празі на зустрічі з міністром закордонних справ Чеської республіки Карелом Шварценбергом.

“Україна є однією з важливих країн Європи, але вона повинна пройти увесь  складний шлях євроінтеграці. І Україна обов’язково має виконати рішення Європейського суду щодо Юлії Тимошенко”, – зазначив чеський міністр.

Навіть якщо угода про асоціацію буде узгоджена та підписана, для того, щоб її ратифікували усі країни ЄС, Україна повинна відповідати базовим політичним цінностям і принципам європейської спільноти. Таким, як верховенство закону,  відсутність вибіркового правосуддя, справжні реформи, демократичне виборче законодавство. Для цього Україні треба багато чого зробити і часу в неї критично мало, – вважає лідер “УДАРу”.

“Ми готові конструктивно працювати над законами, які необхідні для євроінтеграції України. І зі своєї сторони ми, як опозиція, тиснемо на владу, щоб змусити її виконати зобов’ язання, аби країна не втратила шанс долучитися до європейської спільноти, – зазначив Віталій Кличко. – Якщо ж українська влада не спроможеться дотриматися зобов’язань, питання про персональні санкції  щодо високопосадовців не уникнути”, – сказав лідер “УДАРу”.

Також Віталій Кличко в Празі зустрінеться з українськими підприємцями, які мають бізнес в Чехії.

Чеська республіка сьогодні – один з найвпливовіших “нових” членів ЄС, активний учасник “Вишеградської четвірки” та програми Східного партнерства, держава, яка веде активну євроатлантичну діяльність.