Партія «УДАР» застерігає владу від «запаморочення від успіхів»

Сьогодні Україна стоїть на шляху підписання з Європейським Соїзом Угоди про асоціацію. Я, як і партія «УДАР Віталія Кличка» завжди вітав і вітаю будь-які позитивні зміни, які відбуваються в нашій країні на шляху європейської інтеграції.

Водночас, не слід плутати дипломатичні намагання Європи стимулювати чинну владу до змін з реальною ситуацією. Слід пам’ятати, що підписання Угоди про асоціацію з Україною (в разі якщо воно відбудеться), стане не стільки визнанням успіхів чинної влади на шляху євроінтеграції, скільки авансом українському народу за послідовну підтримку європейських цінностей.

Нажаль, попри гучні заяви про прогрес України в багатьох сферах, Україна залишається одним з європейських аутсайдерів за рівнем економічних і політичних свобод.

У рейтингу корумпованості Україна перебуває на 144-му місці зі 174.

За «Індексом економічної свободи», Україна – на останньому місці з-поміж 43 країн Європи. Країна отримала 163-є місце з оцінених 179 країн.

За «Індексом легкості ведення бізнесу» Україна також поза межами першої сотні. Експерти Всесвітнього банку розмістили Україну на 137-й позиції зі 185. Поряд з Україною в рейтингу опинилися: Лесото, Західний берег Йордану, Танзанія, Еквадор, Сьєрра-Леоне, Таджикистан.

За «Індексом інвестиційної привабливості» Європейської Бізнес Асоціації, Україна отримала рекордно низьку оцінку, яка становить 1,8 бала з можливих 5. “Більшість експертів схиляються до негативних оцінок. Негативна політика уряду, постійний тиск з боку державних органів, податковий та митний тиск є найвагомішими негативними змінами за останній час”, – йдеться у звіті ЄБА.

Переконаний, що підписання Угоди про асоціацію має стати відправним пунктом серйозних політичних та економічних реформ відповідно до європейських стандартів.