Підписання політичної частини Угоди про асоціацію України та ЄС – важливий крок на шляху до європейської інтеграції. Однак аж ніяк не привід розслаблятися

Ще важливіше не зупинятися на цьому і відразу після обрання нового президента підписати економічну частину Угоди про асоціацію. Адже Європейський Союз уже зараз є найважливішим ринком збуту українських товарів, його частка неухильно зростає і уже зараз більш ніж удвічі перевищує частку російського ринку.

Зокрема за даними Держстату у січні 2014 року частка ЄС у експорті українських товарів сягнула 35%, тоді як Росії знизилася до 17%. У цьому зв’язку дуже важливим для України є те, що 20 березня комітет Європарламенту із міжнародної торгівлі схвалив угоду, якою відкриває шлях для безмитного експорту із України до ЄС, починаючи з квітня 2014 року. Це реальна підтримка виробників України. При цьому місткість європейського ринку із населення більше півмільярда мешканців із досить високим рівнем життя створює ще більші перспективи для української економіки у найближчому майбутньому. Політично цей курс має бути закріплений офіційним поданням українським урядом заявки на членство в ЄС. Цей шлях довгий, але іти по ньому потрібно починати вже зараз.