Спроби влади обґрунтувати відмову від інтеграції з ЄС «високою ціною модернізації економіки» – це шлях у глухий кут

Спроби влади обґрунтувати відмову від інтеграції з ЄС «високою ціною модернізації економіки» загрожують консервацією відсталості країни. Це – шлях у глухий кут.

Підписання Угоди про асоціацію із ЄС та подальша інтеграція України до євроспільноти тим і важлива, що дає Україні шанс на підвищення конкурентоспроможності своєї економіки. Закидати ЄС високу ціну модернізації чи вимагати вирішення цієї проблеми за рахунок країн ЄС абсурдно. Адже це потрібно не Євросоюзу, а Україні. Причому незалежно від того, підпишемо ми Угоду про асоціацію чи ні.

Країна і 45 млн. українців не можуть бути заручниками тих промисловців, які після 22 років по розпаду СРСР і досі залишаються там ментально і технологічно. Це означатиме лише подальшу деградацію української економіки, втрату ринків не тільки у світі, але й в Україні.

В сучасному глобалізованому світі, де швидко зростають нові потужні індустріальні економіки, постійно посилюється конкуренція за ринки, постійна модернізація є не чиєюсь забаганкою, а умовою виживання і розвитку. Для цього треба стати відкритішими і зрозумілішими для інвесторів. Це дасть можливість вирішити завдання модернізації економіки значною мірою за рахунок інвестицій – і внутрішніх, і зовнішніх.

Саме ці завдання і покликана полегшити асоціація з ЄС, альтернативи цьому шляху для України немає.