Тернопільський «УДАР» захищав у Києві українську мову

Сьогодні, 5 червня, Верховна Рада у першому читанні таки ухвалила скандальний мовний законопроект Ківалова-Колесніченка, який передбачає фактичне введення російської мови у життя низки регіонів. Причому незважаючи на те, що під стінами парламенту зібрався багатотисячний натовп мітингувальників з усієї України, серед них – дві тисячі представників партії «УДАР» з усіх регіонів України, в тому числі – й активісти Тернопільської обласної організації.

Ще з ранку до стін Ради почали сходитися прибічники і противники Партії регіонів. Опозиція зустріла результати голосування криками «Ганьба!», тоді як «регіонали»- мітингувальники відверто раділи: «Ура, ми перемогли!». Невдовзі міліція почала витісняти учасників мітингу, які виступали проти законопроекту про основи державної мовної політики. А після того, як в правоохоронців полетіли яйці і пляшки, проти мітингувальників застосували сльозоточивий газ.

Лідер партії «УДАР» Віталій Кличко назвав ганебним сьогоднішнє голосування у Верховній Раді закону про засади мовної політики. Про це він заявив на мітингу. Віталій Кличко вважає, що сьогодні «політики замість того, щоб піднімати питання роботи, зависоких цін, низьких соціальних стандартів, піднімають питання, які роз’єднують суспільство». Кличко назвав проштовхування цього закону «передвиборчими спекуляціями партії влади, що стрімко втрачає свій рейтинг».

«Я розмовляю українською, російською, німецькою, англійською, і впевнений в тому, що сучасна людина повинна говорити багатьма мовами, це робить світ відкритим для неї. Але як громадянин України я переконаний, що державна мова в нас повинна бути одна – українська. І вона сьогодні потребує захисту», – наголосив лідер «УДАРу».

В партії «УДАР» сьогоднішнє голосування в парламенті з порушенням усіх норм регламенту вважають відвертою провокацією, організованою в тому числі і спікером, який ще вчора обіцяв не допустити проходження мовного питання, що розколює суспільство. В партії вважають, що відповідальність за проштовхування цього закону лежить в першу чергу на тушках і зрадниках, які вкотре продали Україну.

Віталій Кличко звертається до інших опозиційних сил з вимогою виробити спільний план протидії провокаторам, які намагаються проштовхнути скандальний мовний закон. «Мова йде про захист української державності, і тут потрібно діяти спільно, рішуче, консолідовано і узгоджено. Інакше події розгортатимуться так, як це трапилося сьогодні. «УДАР» поки що не має фракції в парламенті, інакше сьогодні ми б протистояли цій ганьбі. Наша партія захищатиме єдину державну мову – українську – поза парламентом і всіма доступними засобами», – наголосив Кличко.