ЦИФРИ І ФАКТИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНУ РЕФОРМУ

Адміністративно-територіальна реформа швидше за все почнеться в 2013 р., і вже в бюджеті наступного року будуть закладені відповідні параметри. Про це кілька тижнів тому повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк в інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня”. “Після того, як Верховна Рада ухвалить закон і Президент його підпише, буде створено чіткий механізм його імплементації. Адміністративно-територіальну реформу будемо реалізовувати методом батога і пряника. З одного боку треба вести діалог з людьми, з іншого – проводити жорстку лінію на об’єднання громад. Тобто потрібна постійна робота по впровадженню цього закону”, – сказав міністр.

Кабмін розробив законопроект №9590 від 14 грудня 2011 року, в якому пропонує створити в Україні територіальні громади на базі районів колишньої УРСР, які існували до адміністративно-територіальної реформи 1954-1960 рр. Передбачається, що середня чисельність сільської громади за об’єднання в нову територіальну громаду складе 9 тис. чоловік, середня кількість населених пунктів у сільській громаді складе 16, очікувана середня площа громади – близько 400 кв. км. Цей законопроект наразі не пройшов першого читання, але відправлений на доопрацювання, відтак може бути розглянутий і прийнятий ще нинішнім парламентом.

Один з розробників концепції, член робочої групи при Мінрегіонбуді Анатолій Ткачук повідомив, що кількість територіальних громад після проведення реформи має скоротитися з 31 тис. до 1,8 тис., а число районів — з 490 до 150. Адміністративно-територіальні одиниці будуть сформовані за кількісним принципом: більше 2,5 тис. жителів — селище, не менше 50 тис. – місто-район, не менше 750 тис. – місто-регіон (в Тернополі нині проживають близько 240 тис. людей). Менші населені пункти передбачається приєднати до більших.

Не тільки наш (провладний) губернатор вже відверто висловлюється про близьку перспективу адмінреформи. Не менш інтенсивно опікується нею і голова обласної ради Олексій Кайда, який нещодавно в ефірі одного з місцевих телеканалів запевняв, що для цього потрібно щонайменше 15 років. А тим часом організовує активне обговорення можливостей втілення в життя Концепції реформи місцевого самоврядування, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України, за якою на теренах Тернопільської області буде утворено 36 громад та лише 3 райони: Тернопільський, Кременецький та Чортківський.