Убивство Аміни Окуєвої – черговий виклик усій правоохоронній системі

У нас все списують на війну. Це вигідно, адже кожен злочин можна списати на руку Кремля та ФСБ. Це маячна. А от замах на Адама Осмаєва та вбивство Аміни Окуєвої — це єдиний злочин, де я на 90% впевнений, що він має російський слід. Хоча й інші версії відкидати не можна.

Про це кореспондентові Gazeta.ua сказав генерал-лейтенант міліції у відставці Віталій Максимов, 61 рік.

“Це черговий виклик усій системі. Ще після першого замаху було зрозуміло, що у замовника була чітка команда — знищити подружжя. Але слідство на замовника так і не вийшло. Все тому, що правоохоронна система не працює. Немає кому розкривати злочини, команда Арсена Авакова зруйнувала розшуково-агентурну систему, на якій базується розкриття злочинів. Ви подивіться, на скільки “професійно” був проведений огляд місця події. Журналісти після правоохоронців на місці злочину знайшли гільзу калібром 7,62 мм, а Зорян Шкіряк говорить про калібр 5,45″, – каже Максимов.

Експерт упевнений, убити хотіли обох добровольців. Тому правоохоронці зобов’язані подбати про безпеку Адама Осмаєва.

“Вбити хотіли обох однозначно. Згадати перший напад — тоді перші постріли були спрямовані на Адама, і тільки блискавична реакція Аміни врятувала їх обох від смерті. Адаму Осмаєву загрожує небезпека. У нас немає закону про захист свідків. Але його зараз потрібно не просто заховати, а засекретити під посиленою охороною, щоб ніхто не знайшов. А тим часом активно працювати над розкриттям злочину: розшуку виконавців, які виведуть на замовника. Інакше третій замах буде і дуже швидко. І діяти будуть так, щоб уже напевно”, – додав експерт.

У ніч на 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області невідомі обстріляли чеченських добровольців Аміну Окуєву та Адама Осмаєва. Аміна отримала шість куль, одна з них влучила у голову. Жінка загинула на місці. В Осмаєва поранена нога та відкритий перелом. Аміна сиділа на передньому пасажирському сидінні. За кермом був Осмаєв, подружжя поверталося додому. Вогонь з автомата по них відкрили з кущів. Коли почався обстріл, Осмаєв намагався проскочити переїзд на швидкості.

https://gazeta.ua/articles/np/_ubivstvo-amini-okuyevoyi-chergovij-viklik-usij-pravoohoronnij-sistemi-ekspert/801456