УДАР: Росія, блокуючи український експорт, намагається завадати підписанню Україною Угоди про асоціацію з ЄС

Росія вдалася до тиску, блокуючи український експорт, оскільки не має переконливих аргументів про вигоди Митного союзу, – заявляють в партії «УДАР».

В партії наголошують, що з наближенням дати саміту у Вільнюсі Росія розпочала черговий виток торговельної війни, намагаючись в такий спосіб змусити Україну відмовитись від обраного нею європейського шляху.

«Ситуацію з блокуванням українського експорту слід розглядати як серйозне застереження від участі у Митному союзі, де Росія грає виключно у власних інтересах. На жаль, ця ситуація вкотре доводить, що Росія звикла розмовляти зі своїми партнерами по СНД мовою сили», – переконані в «УДАРі».

Як зазначив заступник голови партії «УДАР»  Віталій Ковальчук, дії Росії з блокування українського експорту не відповідають рівню стратегічного партнерства, встановленого між двома державами. “Ми вважаємо, що Президент і уряд, виходячи з національних інтересів України, повинні проявити стійкість і послідовність у відносинах з Росією. На жаль, значною мірою ця ситуація була спровокована і українською владою, яка дала Москві підстави думати, що вона зможе переконати команду Януковича відмовитись від асоціації з ЄС”, – зазначив Ковальчук.

На думку Віталія Ковальчука, в такій ситуації кабмін має невідкладно забезпечити захист інтересів українських експортерів, вітчизняних виробників на внутрішньому ринку від недобросовісної конкуренції та сприяти розширенню зовнішніх ринків збуту для українських товарів. В «УДАРі» наголошують, що це дозволить запобігти погіршенню зовнішньоторговельного балансу та подальшого падіння промислового виробництва, а також компенсувати втрати вітчизняних виробників за рахунок розширення попиту на внутрішньому ринку.

«Реакція Росії свідчить, що Україна рухається в правильному напрямку. Нам потрібно докласти максимум зусиль для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Адже це дасть нам можливість  будувати зовнішні відносини за прозорими і зрозумілими правилами і стандартами, в рівноправному діалозі», – наголосив Віталій Ковальчук.

http://klichko.org/ua/news/news/udar-rosiya-blokuyuchi-ukrayinskiy-eksport-namagayetsya-zavadati-pidpisannyu-ukrayinoyu-ugodi-pro-asotsiatsiyu-z-yes