«УДАР»: В країні бардак, а не «незручності під час капітального ремонту»

Влада намагається переконати саму себе у тому, що в Україні проводяться хоч якість реформи. Однак в українців було достатньо часу – три з половиною роки, – аби переконатися в правдивості байок влади про «реформи».

Три роки перебування при владі команди Януковича і Партії регіонів – це роки втрачених можливостей, розгулу корупції і нахабної безвідповідальності усіх наближених до влади. Всі оголошені реформи команди Януковича провалені.

«Реформи» мали зробити Пенсійний фонд бездефіцитним вже у 2012 році. Однак після такої «реформи» дефіцит Пенсійного фонду навпаки зріс – майже утричі у 2012 році.

Провели «адміністративну реформу» – але витрати на органи влади не зменшилися, а для Адміністрації президента та силових відомств навіть зросли.

«Медична реформа» нинішньої влади призвела до скорочення лікарень та обмеження доступу до медичних послуг – передусім для сільських мешканців та громадян, що проживають у віддалених районах.

За підрахунками, один день президента обходиться країні у 2 млн. грн. Замість обіцяного збільшення фінансування галузі охорони здоров’я до рівня європейський країн – 10% ВВП, – фінансування лише скорочується. При цьому зростає фінансування спецлікарень для чиновників Адміністрації Януковича, чисельність яких збільшується з кожним роком.

Гучно анонсували «Курс економічних реформ» – жодна з них не реалізована. Економіка не працює. ВВП країни з року в рік постійно падає. Спад відбувається і у більшості галузей виробництва (машинобудування, металургія, переробна промисловість та інші) – спад на 5-10 %. Навіть за офіційними даними, обсяги тіньової економіки в Україні перевищують обсяги витрат державного бюджету (34% ВВП) чи розмір прямих іноземних інвестицій.

Перші місця у світових рейтингах Україна займає лише за рівнем корупції. Так, за даними Transparency International, Україна за індексом сприйняття корупції знаходилася на 134 місці у 2010 році, а 2012 спустилася на 144 з 176 країн. Однакову з Україною оцінку (26) у 2012 році отримали ще п’ять країн: Сирія, Республіка Конго, Центрально-Африканська республіка, Камерун та Бангладеш.

Змінити ситуацію може лише зміна політичного курсу – переорієнтація його на активну співпрацю з ЄС. Україна не повинна втрати свій шанс повернутися у русло цивілізованого розвитку. Шанс на краще майбутнє, шанс жити за обов’язковими і однаковими для всіх правилами, шанс для всіх українців на справедливість та повагу від держави.