Україна в траурі: Янукович підписав мовний закон

Це таки сталося, як би не прогнозували київські політологи, що рука Президента не підніметься поставити підпис під вироком українській мові. Хоча цього було слід очікувати вже тоді, коли хитрий Литвин, покинувши крісло спікера, швидко повернувся у нього, аби підписати мовний закон. А може, ще й раніше – коли так звана опозиція, розгорнувши під Українським домом акцію протесту, якось швидко і непомітно згорнула намети, зібравши порцію дивідендів і залишивши мовне питання завислим у повітрі.

Тепер для українців залишається незрозумілим: що робити з мовним питанням до того часу, коли в Україні з’явиться якісно інша влада?

Зрозуміло, що зараз воно стане козирною картою для «патріотично налаштованих» партій, які якраз на цьому і будуватимуть усю свою виборчу кампанію. Відтак знову ділитимуть Україну на Схід і Захід, на противників і прибічників «мови» та «языка». І цим самим відволікатимуть увагу людей від того, що насправді діється в країні: корупції, економічного занепаду, збільшення безробіття та адміністративно-територіальної реформи. Ось чому мовне питання, як уже неодноразово писали мас-медіа, проходить червоною лінією по всій виборчій кампанії Партії регіонів на цих виборах.

І саме зараз на перший план повинна вийти українська інтелігенція, котра мусить вивести мовне питання за межі політики і підняти його до рівня національної загрози суверенітету України. А партії та кандидати, готуючи свої передвиборчі програми, повинні донести до виборця інформацію про те, що вони зроблять із мовним законом в разі перемоги: скасують чи залишать.

Мені, як активіступартії «УДАР», черговий раз боляче дивитися на те, як і влада, і «опозиціонери» гвалтують нашу українську святиню – мову. Боляче від того, що перші руйнують державні засади, а інші на цьому лише піаряться. Боляче, що партія «УДАР», не представлена у парламенті жодним депутатом, не може грудьми захистити мовне питання у його стінах. І дай Боже нам після вирішального жовтня зібрати у новій Верховній Раді таку команду однодумців, щоб повернути українцям їхню мову!