«Українська міліція – на межі розпаду»

Мусив зізнатися міністр внутрішніх справ

Хоча на вулицях українських міст вже з’явилися люди в міліцейській формі, навіть самі правоохоронці не беруться стверджувати, що міліція працює у звичному режимі. Те, що правоохоронна структура практично не діє, мусив визнати й міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Ситуація, в якій опинилася міліція, – тотальна деморалізація й дезорганізація, на межі розпаду, – повідомив на брифінгу Арсен Аваков. – До цього необхідно додати вимушену й абсолютно необхідну люстрацію керівників МВС у цент­рі та на місцях. Змінено на сьогодні дев’яносто відсотків усіх керівників, які дискредитували себе за три останні місяці».

Міністр внутрішніх справ вважає, що наразі на першому плані опинилося навіть не кадрове питання. “Важливіше за ювелірну точність призначень, – зауважив Арсен Аваков, – запустити в роботу міліцію: від громадського порядку й безпеки на вулицях – до здатності розслідувати й затримувати злочинців силами спеціальних підрозділів. Інакше змінити нинішній плачевний стан не вдасться”.

Віталій Максимов, генерал-лейтенант міліції (у відставку подав три роки тому), член партії “УДАР”

Нові призначення на керівні посади в міліції доводять, що нова влада наступає на старі граблі. Замість професіоналів призначають людей, які вже були при владі й проявили себе не краще. У мене є дані, що на посади керівників обласних управлінь у західному регіоні призначають даішників, які нічого не тямлять в оперативній роботі. У Тернополі, знаю, хотіли призначити колишнього заступника начальника УМВС Львова, якого рік тому звільнили за хабар у 10 тисяч доларів. Та цей кадр співбесіди, на щастя, не пройшов. Тоді деякі народні депутати та депутати облради підписалися під зверненням до міністра з проханням призначити начальником УМВС в Тернопільській області колишнього начальника обласного управління ДАІ. За розкрадання бюджетних коштів його свого часу понизили до посади старшого дільничного одного з районів. Якщо й надалі кадрові призначення робитимуть за партійними списками, не зважаючи на професіоналізм, престиж міліції надалі падатиме. Хоча, куди вже більше?..

http://www.wz.lviv.ua/news/56876