Уряд запланував на наступний рік суттєве посилення податкового тиску, зокрема значне збільшення надходжень від Єдиного соціального внеску

В наступному році надходження в бюджет від сплати Єдиного соціального внеску очікуються на рівні 240 млрд.грн., що на 43 млрд. грн. більше ніж заплановано за результатам 2013 року, заявив директор департаменту доходів та зборів з фізичних осіб Міністерства доходів та зборів В’ячеслав Бусарєв.

Схоже, для вирішення всіх проблем з наповненням бюджету влада взяла на озброєння абсурдний девіз: щоб корова давала більше молока, то її треба менше годувати і більше доїти. Саме так можна оцінити плани Міністерства доходів і зборів зібрати з підприємців на 43 мільярди гривень більше надходжень від сплати ЄСВ в умовах падіння ВВП та скорочення обсягів промислового виробництва.

Це свідчить про те, що власні промахи в економічній політиці нинішня влада вкотре вирішила перекласти на плечі підприємців. При цьому вже зараз зрозуміло, що збільшення находжень влада очікує не від зростання економіки, а планує «вибивати» додаткові кошти за рахунок посилення тиску на бізнес.

Адже в уряді чудово розуміють, що в умовах рецесії українська економіка жодним чином не зможе забезпечити такого рівня зростання зарплат, щоб відрахування ЄСВ зросли на 43 млрд. грн. Посилення податкового тиску в умовах падіння економіки неприпустиме, оскільки призведе лише до згортання бізнесу та скорочення працівників.

Щоб надходження від сплати ЄСВ зростали, влада має забезпечити сприятливі умови для створення нових високооплачуваних робочих місць з «білою» зарплатою, а не «душити» бізнес поборами.