Відкритий лист голові Люстаційного комітету Єгору Соболєву

Доброго дня, шановний пане Єгоре!

Вчора я прийняв участь в програмі на телеканалі ZIK разом з іншими кандидатами на посаду начальника УМВС в Львівській області.

З вами в студії була розмова через Скайп. Нажаль, ведучий не дав мені можливості звернутися до вас особисто щодо роботи люстраційного комітету.

Тому звертаюся до вас особисто з наступними пропозиціями щодо ефективної роботи люстраційного комітету. Я бачу декілька напрямків, на які треба звернути увагу в ході перевірки тогочи іншого кандидата на ту чи іншу посаду.

1. В зв’язку з критичною ситуацією в системі МВС рівень довіри до міліції на сьогоднішній день складає -52%!!! Тому кандидатом на посаду начальника УМВС повинен бути кризовий менеджер-професіонал, який в найшвидший час зможе навести лад і повернути довіру людей до міліції.

Подивіться на його проходження по службі. Де він працював і як працювава. Це дуже важливо.

2. Обов’язково промоніторити де працював кандидат під час правління режиму Януковича і на яких посадах тому, що ви прекрасно знаєте як була побудована вертикаль влади як в системі МВС, так і в інших установах. Всі керівники платили хабарі вищому керівництву. Всі на 100%. І ви це прекрасно знаєте.

Тому не має морального права керівник, чи його заступник при Януковичі претендувати зараз на посаду.

3. Вивчити яку громадську позицію займав той чи інший кандидат під час 3 місяців революції. Чи він виконував злочинні накази міністра Захарченка, чи він прикидався, що хворів, чи він дійсно був на Майдані, виступав на

Майдані, допомагав Майдану. Це, я думаю, найважливіша теза в роботі люстраційного комітету.

4. Я повністю підтримую вашу тезу, яку ви сказали під час вчорашнього ефіру, що стосується доказаних фактів корупції відносно того, чи іншого кандидата.

Якщо є такі факти, однозначно такий кандидат не повинен бути призначений.

Це основні тези, на які я хотів звернути вашу увагу в роботі Люстраційного комітету.

Також хочу вас проінформувати, що 25 березня, не проводячи ніяких конкурсів, був призначений новий начальник УМВС міста Києва. Це одіозна фігура, як і попередник.

Нажаль, за моєю інформацією, ще до початку конкурсу, керівники обласних управлінь вже були визначені керівництвом УМВС. (Львівська область – Дитюк В.З., Тернопільська область – Облещук В.К – Матрифайло А.В.)

А цей конкурс проводиться для заспокоєння громадськості та відводу очей від такої кадрової політики нового керівництва МВС.

З повагою,
Віталій Максимов