Віталій Кличко: Соціологи мають ставити точні діагнози

Партія «УДАР» виступає за чесну соціологію і ніколи не замовляла опитувань, які б штучно «підтягували» їй рейтинги, – про це заявив лідер партії Віталій Кличко.

«Ми категорично проти «соціологічних війн», проти замовних опитувань, які дискваліфікують соціологію як професію і спотворюють реальні рейтинги довіри людей до політичних сил», – заявив Віталій Кличко. Він зазначив, що «УДАР» не потребує таких замовних досліджень і ніколи цього не практикував: «Рейтинг нашої політичної сили і так зростає – тому що ми займаємося реальною роботою, а не домальовуємо собі цифри і проценти».

Віталій Кличко переконаний, що професія соціолога має багато спільного з професією лікаря.«Соціологічній службі, як і лікарю, треба ставити точний діагноз і заміряти температуру настроїв в суспільстві. Який пацієнт захоче, щоб лікар його обманював?» – наголошує Кличко.

Лідер «УДАРу» зауважує, що варто довіряти опитуванням тих соціологічних служб, які не були задіяні в маніпуляціях, дорожать своєю репутацією, і завжди давали лише об’єктивну інформацію. «Таким службам треба вірити, і всі добре знають, що це за служби», – сказав Віталій Кличко журналістам.

«А компаніям-одноденкам, які використовують рейтинги для того, щоб маніпулювати результатами виборів, ми дамо бій. Як депутати майбутньої ВР, будемо ініціювати закон, який би дозволяв позбавляти ліцензії ті служби, які маніпулюють свідомістю людей», – вважає лідер «УДАРу». Він наголошує, що це є нормальною практикою для країн Європи, де компанії позбавляють ліцензії на роботу, якщо вони роблять систематичні помилки в спектрі процентів рейтингу.

Нагадаємо, що наприкінці вересня у тернопільських друкованих та Інтернет-виданнях, у новинах на радіо та телебаченні були розміщені фальшиві рейтинги, у яких нібито з великим відривом перемагає голова обласної ради Олексій Кайда. Насправді реальні соціологічні дослідження, які проводяться незалежними і серйозними рейтинговими агентствами, свідчать про те, що він займає лише другу позицію, поступаючись кандидату від партії «УДАР» Віталію Максимову.