Віталій Кличко: «Я щодня формую коаліції – з виборцями»

Партія «УДАР» є політичною силою європейського зразка, і діятиме за європейськими нормами – спочатку вибори, потім – коаліції, – заявив лідер партії «УДАР» Віталій Кличко. За його словами, в новому парламенті «УДАР» буде співпрацювати з ВО «Батьківщина» і з іншими силами, які виступають за демократичний розвиток України. Однак він вважає передчасними підписання будь-яких угод до виборів. «Спочатку ми повинні виграти парламентські вибори, захистити наш результат, а вже потім формувати коаліцію. Я вважаю, що не можна святкувати перемогу до бою», – наголосив Кличко. Він додав, що кожного дня зустрічається з тисячами людей по всій країні, і щодня укладає коаліційні угоди – з виборцями.

«Для нас сьогодні довіра людей є найбільш важливою. І ми зробимо все можливе, щоб її виправдати», – каже лідер «УДАРу». Політик також зауважує, що в нього викликають посмішку заяви політичних опонентів та окремих колег по опозиції, що Кличко чогось або когось боїться. «Це нагадує мені ті самі заяви, які я чую від своїх опонентів в спорті. Напевне, хтось надивився спортивних прес-конференцій моїх суперників, і діє за тим самим принципом. Але ж слід враховувати те, що відбувається потім. Бо після заяв про те, що я когось боюсь, все закінчується не зовсім добре для тих, хто таке заявляє», – коментує політик. – Підписання будь-яких угод до виборів – це як почати будувати будинок не з фундаменту, а з даху. В останній тиждень кампанії демократичним силам варто оголосити мораторій на будь-яку взаємну критику і зосередитися на мобілізації виборців, донесенні до них своїх програм, спільній роботі на переможний результат і спільному захисті підсумків голосування. Все це сприятиме створенню демократичної більшості у наступній ВР. У спорті якщо ти починаєш святкувати перемогу ще до бою – це дуже поганий знак. Не можна цього робити. Так і в політиці — треба спочатку виграти вибори і захистити отримані голоси виборців, які в нас спробують вкрасти. Логічно, що тільки після цього ми зможемо створювати коаліцію. Боротьба ж між опозиційними силами не призводить ні до чого хорошого. Важливо грати чесно».

Політик переконаний: якщо опозиційні сили не припинять боротися між собою – від цього виграє тільки Партія регіонів. «Ми закликаємо представників демократичних сил грати чесно. З ким ми точно не будемо співпрацювати – це Партія регіонів і її сателіти – комуністи. Це політичні сили, які показали своє справжнє обличчя, підтримуючи олігархів, а не працюючи для країни і людей», – заявляє лідер партії УДАР. Також Кличко вважає за необхідне вже сьогодні вести перемовини з депутатами-самовисуванцями, що мають опозиційні погляди, аби вони долучилися до майбутньої антипрезидентської більшості.