Віталій Максимов: «Аеропорт став розмінною монетою у передвиборчих обіцянках»

Кандидат у народні депутати на окрузі №163 (м. Тернопіль) від партії «УДАР» Віталій Максимов продовжує щодня зустрічатися із трудовими колективами та мешканцями різних мікрорайонів Тернополя. У своїх виступах він детально розповідає про свої плани на майбутню роботу в парламенті, збирає додаткові накази виборців та відповідає на їхні запитання.

Серед іншого, тернополяни цікавляться і долею нашого аеропорту, який вже багато років знаходиться у стані руйнації, тоді як летовища сусідніх обласних центрів працюють у нормальному режимі і навіть приносять дохід.

–Дійсно, востаннє аеропорт був згаданий у передвиборчій програмі партії «Свобода», коли вона йшла на вибори до обласної ради і обіцяла відновити його роботу, – констатує Віталій Вікторович. – Однак цього, як і всі решта основні пункти своєї програми, звичайно, не виконала. Знаєте, таке враження, що наш аеропорт для політиків – лише тема для самопіару, але аж ніяк не стратегічний об’єкт. Дуже прикро, що він належить обласній раді, бо жоден її склад так і не зміг відновити роботу аеропорту. Між тим, він має надзвичайно вигідне географічне розташування, бо міститься у самому центрі Західної України. Адже від Тернополя приблизно однакова відстань до всіх сусідніх областей. І якщо би у нас були нормальні народні депутати, а також голова обласної адміністрації та голова обласної ради, якби це були місцеві люди, в котрих болить душа за Тернопіль, то вже давно або знайшли б інвестора, або домоглися державної цільової програми на відновлення роботи аеропорту. Це неправда, що він збитковий, – при правильному підході він може стати «золотою жилою» для місцевого бюджету. І я буду особливо наполегливо працювати в цьому напрямку.

Цікавить тернополян і підняття комунальних тарифів, які постійно зростають, при чому якість самих послуг залишається незмінною.

– Питання величини комунальних тарифів насправді не є основним, – каже Віталій Максимов. – Якщо проаналізувати закладені у них витрати підприємств, то наші тарифи не є більшими від європейських. Проблема в іншому – доходи українців далеко не європейські. А тому й тарифи здаються нам непомірно великими. Саме тому партія «УДАР» робить акцент у своїй програмі на європейські доходи громадян. Щоби пересічна сім’я не тільки спокійно оплачувала комунальні послуги, а й могла  протягом 3 років придбати автомобіль, протягом 10 років – житло у місцевості проживання. Але для цього потрібно повністю переглядати підходи до оплати праці, вносити зміни до існуючого Податкового кодексу тощо. Що ми і будемо робити всією фракцією у новому парламенті.

Також Віталій Максимов розповідає про першочергові проблеми Тернополя, які буде намагатися вирішити у Верховній Раді:

– Я підписав публічну декларацію зобов’язань перед громадою міста, яку вручив для контролю міському голові. У ній я зобов’язуюсь сприяти вирішенню 10 найбільших проблем Тернополя, а саме:

– завершення будівництва терапевтичного корпусу 3-ї міської лікарні;

– забезпечення щорічних фінансових субвенцій для капітального ремонту шкіл і дошкільних навчальних закладів міста;

– будівництво станції знезалізнення води Тернопільського водозабору;

– утеплення та капітальний ремонт багатоповерхових житлових будинків, збудованих більше 30 років тому;

– комплексна реконструкція міської системи водовідведення дощових вод;

– завершення будівництва середньої школи в мікрорайоні Кутківці;

– будівництво вулиці Галицької з повною заміною інженерних мереж та комунікацій;

– завершення капітального ремонту вулиці Гайової (2-га черга);

– укріплення берегової смуги і реконструкція набережної Тернопільського ставу;

– капітальний ремонт об’їзної дороги Тернополя (вул. С. Будного– Протасевича).

Окремо розповідає Віталій Вікторович і про те, яким для нього буде день виборів:

– Очікуємо чисельних фальсифікацій. Бо ситуація із формуванням комісій сьогодні є загрозою демократичному проведенню виборів в країні. Ми маємо факти, коли деякі дільничні комісії майже на 100% складаються з представників партії влади. Коли представники технічних партій не приховують, що працюють на «регіони».Тому партія “УДАР” вестиме паралельний підрахунок голосів і разом з колегами по опозиції та демократично налаштованими мажоритарними кандидатами протидіятиме будь-яким спробам можливих фальсифікацій результатів виборів. Спостерігачі від “УДАРу” ретельно відстежуватимуть роботу виборчих комісій всіх рівнів. Хочу попередити і тих людей, які увійшли до складу комісій. За порушення виборчого закону усі нестимуть кримінальну відповідальність. І «УДАР» зробить все для того щоб людина, яка порушить закон, відповіла за це.