Віталій Максимов – єдиний тернопільський політик, котрий взяв участь у спортивному забігу навколо ставу

Сьогодні, 23 червня, відбувся спортивний 9-кілометровий забіг навколо Тернопільського ставу, приурочений Дню молоді. Віталій Максимов – єдиний політик, котрий взяв у ньому участь разом із 30-ма іншими тернополянами. На превеликий жаль, хоч Віталій Вікторович напередодні і звернувся до всіх тернопільських політиків із запрошенням позмагатися у спорті, участі у забігу не взяв ніхто із них. Як не було на набережній ставу, де стартували учасники забігу, ні представників міської та обласної влади, ні навіть керівництва управління, яке організувало захід.

– Віталіє Вікторовичу, чому ви вирішили взяти участь у забігу навколо ставу?

– Я все життя займався спортом, як і вся моя сім’я. І коли дізнався, що сьогодні, у рамках святкування Дня молоді, відбувається забіг навколо тернопільського ставу, одразу вирішив взяти участь у ньому. До слова, запросив і інших політиків долучитися і хоч раз, так би мовити, позмагатися в рівних умовах. Однак чи то вони такі зайняті відкриттям чергових пивбарів для молоді, чи просто реально оцінили власну спортивну підготовку, але на набережну не прийшов ніхто. А шкода, бо могли б своїм прикладом показати молоді, що краще своє життя витрачати на спорт, ніж на алкоголь. Також прикро було бачити, що жоден із представників влади не прийшов не те щоб підтримати, а навіть подивитися на захід, який самі ж організували. І це ще раз свідчить про те, який бардак царює в сучасній владі.
Я вважаю, що не лише політики, а й пересічна людина повинна займатися спортом. У мене донька – майстер спорту міжнародного класу зі стрільби з лука, троє онуків займаються спортом. Найстарша онучка Оленка займається стрільбою з луком, має перший розряд, сьогодні вона теж взяла участь зі мною у забігу.  Друга внучка Ліна теж займається стрільбою з лука, найменший внук Віталій – щирий тернополянин, незважаючи на те, що йому лише 4 роки, двічі на тиждень відвідує секцію плавання. Здоровий стиль  життя повинні вести всі українці! Подивіться на Європу, де тривалість  життя на 13-14 років більша, ніж у нас. І це відбувається, як зазначили фахівці в одній з телепередач, за рахунок того, що ті ж голландці чи французи активно займаються спортом: змолоду і до старості. На жаль, в Україні цього немає. Легше відкрити ресторан чи паб, щоб там молодь пила пиво та горілку, ніж відкрити спортивний клуб чи атлетичний зал.

– Окрім Оленки, Ви сьогодні взяли із собою і двох молодших онуків – 9-річного Максима та 4-річну Лізу. Не важко було діткам змагатися із таким спортивним дідусем?

– Дівчатка дійсно зійшли з дистанції раніше, а от Максим добіг зі мною до фінішу, я не можу не гордитися такою його витривалістю!

– Для Вас було важливо вибороти в забігу перше місце?

– Для мене головне не перемога чи здобуття якогось конкретного результату, для мене головне – сама участь в забігу навколо нашого чудового ставу. Я не ставлю собі за мету зайняти якесь місце, адже я не професійний спортсмен, я ж хочу з користю для здоров’я провести час та показати представникам політичного бомонду і всім іншим тернополянам, що треба шанувати здоров’я і робити вся для того, щоб наша українська нація була здоровою. Сьогодні зі мною брав участь і мій давній товариш, чемпіон Європи Олександр Волинець, і багато інших спортивно підготовлених тернополян. Перемогли усі, хто зміг таки добратися до фінішу, тому це наша спільна перемога.

– Забіг приурочений все-таки до Дня молоді. Чи відчуваєте себе в душі молодим?

– Так, я відчуваю себе молодим, саме тому знаходжусь тут, серед учасників забігу, більшість із яких – ще доволі юні спортмени. Але я все життя і донині теж займаюся спортом – двічі на тиждень граю у футбол, волейбол. Кожного ранку близько 25 хвилин – ранкова зарядка плюс пробіжка. Окрім того, протягом дня багато ходжу. Ввечері здійснюю ще одну – 7-клометрову пробіжку. Підтримка себе в тонусі увійшло в мій образ життя. Тому здоров’я, сили і наснаги мені вистачить ще на довгі і довгі роки!

Принагідно вітаю тернополян із Днем молоді та зичу міцного здоров’я, великих життєвих амбіцій та здійснення усіх планів! Адже саме нинішня молодь – це та потужна сила, яка творитиме майбутнє і Тернополя, і України!