Віталій Максимов: про опозицію, праймеріз і «чорний» піар

Постійне і невпинне зростання рейтингу партії «УДАР» забезпечило пильну увагу до неї як з боку можливих політичних партнерів, так і з боку опонентів. Попри постійні переговори лідера партії Віталія Кличка з іншими демократичними силами, йому доводиться давати відсіч і брудним технологіям, які вже активно розробляються і застосовуються проти «УДАРу». Віталій Максимов роз’яснює цю ситуацію і тернопільським прихильникам партії.
– Як я уже говорив, партія «УДАР» стовідсотково йтиме на парламентські вибори окремим списком. Однак це не означає, що ми відсторонюємося від опозиційних сил. На даний час Віталій Кличко веде активні переговорні процеси з об’єднаною опозицією в питаннях підготовки до захисту результатів голосування і розраховує на узгодження єдиних кандидатів від опозиції на мажоритарних округах. Однак ми наполягали і будемо наполягати на праймеріз – коли виборці того чи іншого округу самі будуть обирати кандидата своїм попереднім голосуванням. Хто набере найбільшу кількість симпатій виборців, той і буде балотуватися по округу. Щоб більше не повторювалася ситуація, коли ми змушені обирати найкращого з найгірших.
Таким чином лідер «УДАРу» демонструє своє прагнення створити максимально демократичну більшість у майбутньому парламенті. Однак принциповою залишається його позиція щодо того, що на виборах політики повинні давати людям тільки ті обіцянки, які потім зможуть виконати. «Бо надто велика недовіра сьогодні до політиків, і зневіра у людей», – сказав Кличко. Саме тому він проводить чисельні зустрічі на міжнародному рівні, домовляючись про те, щоб ситуацію з відкритістю і прозорістю виборів в Україні іноземні спостерігачі моніторили вже сьогодні, а не тільки в день виборів.
Також хочу повідомити, що у багатьох містах України вже зараз застосовуються провокації та брудні технології проти «УДАРу». Ви не побачите Кличка в якості партійного лідера на державних телеканалах – його туди просто не пускають! Не здивуюся, якщо і в Тернополі ми стикнемося з певною інформаційною блокадою, хоч наше місто завжди було демократичним. На щастя, люди вже навчилися відрізняти правду і фальш, й обдурити їх не так вже й легко. Тому наша політична сила не збирається ні реагувати на провокації, ні тим більше переймати цей сумний і ганебний досвід для боротьби з опонентами.