Віталій Максимов: «Що я зроблю для Тернополя у Верховній Раді?»

До виборів залишилося 10 днів. Більшість тернополян уже вирішили, за кого із кандидатів від нашого округу №163 віддадуть свій голос. Багато хто ще визначається або не вірить нікому. Саме зараз настав час кожному кандидату розповісти громаді нашого міста про свої плани на майбутню роботу в парламенті. Не гучні гасла і порожні обіцянки – а конкретний план дій, механізми вирішення кожної проблеми та звітування перед виборцями про зроблену роботу. Першим це робить кандидат від партії «УДАР Віталія Кличка» Віталій Максимов.

 

Відповідальність перед рідним містом

Я завжди кажу, що народний депутат – це, в першу чергу, представник тієї громади, яка його обрала. Тому, працюючи у Верховній Раді, я не зроблю жодного кроку, не порадившись попередньо із тернополянами про його доцільність і користь для нашого міста. Для цього я ініціюю створення Координаційної Ради громади Тернополя, куди увійдуть лідери громадських організацій, представники трудових колективів та приватного бізнесу, а також Ради старійшин, яка складатиметься із почесних громадян міста, котрі стануть моїми порадниками і наставниками. Водночас, враховуючи те, що у Тернополі навчаються майже 40 тисяч студентів, пропоную створити і Молодіжну Раду, яка відображатиме думку молодого покоління та інформуватиме мене про проблеми у молодіжному середовищі. Всі ці люди будуть разом зі мною планувати мою роботу у Верховній Раді України, вносити у неї свої корективи та побажання.

У Тернополі буде створена та діятиме на постійній основі моя громадська приймальня, де будь-який виборець може залишити своє звернення до мене, як свого представника у парламенті. Кожних півроку я звітуватиму про зроблене мною через місцеві засоби масової інформації.

 

Створення тернопільського представництва

Всі ми розуміємо, що самостійно, без жодної допомоги і підтримки, жоден народний депутат не здатен вирішити проблеми свого округу. Саме тому для мене першочерговим завданням стане створення так званого тернопільського представництва у Верховній Раді. Я запрошу усіх депутатів від мажоритарних округів нашої області, тернополян, котрі пройшли за партійними списками і всю фракцію партії «УДАР», у складі якої працюватиму всю каденцію, спільно вирішувати ті питання, з якими нас делегували до парламенту наші виборці. І головним об’єднавчим процесом у цьому випадку має стати не партійність того чи іншого депутата, а наша спільна відповідальність перед людьми, котрі нас обрали.

 

Виконання моєї програми

Я тричі присягнув виборцям, що виконаю свою передвиборну програму. Вперше склав присягу на з’їзді партії «УДАР», коли перед відеокамерами пообіцяв скласти із себе депутатські повноваження в разі порушення своєї присяги. Вдруге – коли підписав публічну декларацію зобов’язань перед громадою міста і вручив її особисто міському голові. Втретє поклявся не зрадити своїх виборців на Театральному майдані – перед тисячами тернополян і в присутності лідера нашої партії Віталія Кличка. Я – офіцер, а тому відповідати за свої слова – це справа честі для мене.

 

Збереження Тернопільської області

Першим пунктом моєї програми є захист Тернопільської області від ліквідації внаслідок адміністративно-територіальної реформи. Розуміючи те, що одноосібно вирішити таке питання неможливо, я вже сьогодні звернувся до Віталія Кличка із проханням, щоби фракція  «УДАРу» підтримала мене у повному складі. Він запевнив мене, що підтримка депутатів від нашої партії у цьому питанні гарантована. У парламенті я також звернуся до тернополян, які працюватимуть в інших фракціях, з проханням стати пліч-о-пліч і не допустити зникнення Тернополя як обласного центру. Упевнений, що всі вони відгукнуться, і всі разом ми не дозволимо владі викреслити Тернопілля із карти України.

 

Подолання корупції

Жодні зміни у нашій країні не відбудуться, якщо ми спочатку не подолаємо корупцію. На сьогодні кожен українець платить хабарі, починаючи від народження і до самої смерті. Тому подолання корупції прописане не тільки моєму плані дій, а й у передвиборній програмі всієї партії «УДАР». Перший крок – проведення антикорупційної люстрації: звільнення корумпованих та непрофесійних чиновників, правоохоронців, суддів і прокурорів. Адже корупція сьогодні найбільше процвітає саму у судочинній, правоохоронній та виконавчій структурах. Ми ж повинні повернути в суди доброчесність і справедливість, щоб люди отримали право на справедливий судовий захист. Ми знаємо, як це зробити,– судді перестануть бути кастою недоторканних, бо ми приймемо закон, за яким посада судді стане виборною.Сама громада, за допомогою механізму вотуму недовіри, зможе звільнити будь-якого чиновника, правоохоронця, суддю, прокурора, які не виконують своїх функцій – не забезпечують справедливості для людей.

Другий крок – створення незалежного Антикорупційного агентства, яке перевірятиме усіх, хто претендує на державні посади, на предмет корупційної діяльності. Третій крок – створення механізму регулярної звітності влади перед виборцями та відкликання чиновників і депутатів, які не виправдовують довіри людей. Четвертий крок –  створення механізму жорсткого контролю з боку громади за формуванням та використанням бюджетів.

 

Розвиток бізнесу і створення робочих місць

Головна проблема, яка сьогодні турбує тернополян, – це безробіття. Щоб його подолати, не потрібно «придумувати велосипед». Нещодавно відбулася зустріч голів Світового банку та МВФ, присвячена якраз створенню нових робочих місць. Вони визнали, що найкоротший шлях до цього – розвиток малого і середнього бізнесу, який і призведе до збільшення потреби у робітниках та спеціалістах різних галузей.

Всі ми розуміємо, що за один день перетворити країну з убогої на процвітаючу неможливо. Тому потрібно невпинно працювати над стимулюванням економічного зростання – тобто, на законодавчому рівні допомогти бізнесу спокійно розвиватися, а людям – отримувати стабільну і достойну зарплату. Насамперед, звести до мінімуму пакет дозвільних документів та час для реєстрації підприємств і підприємців. Протягом перших трьох років для нових підприємств має діяти нульова ставка податку на прибуток, а для створених на депресивних територіях (Тернопільщина якраз належить до таких) – протягом 5 років.

 

Достойні зарплати

Розв’язавши питання безробіття і створивши умови для розвитку приватного бізнесу, ми підійдемо до створення такого конкурентного середовища на ринку праці, що зможемо говорити про зростання заробітної плати і, відповідно, збільшення доходів громадян. Що для мене і партії «УДАР» означає «достойна зарплата»? Це стільки, щоб кожен працюючий, не економлячи на харчах та одязі, на місячну зарплату зміг купити холодильник або пральну машину, а пересічна сім’я протягом 3 років мала змогу придбати автомобіль, протягом 10 років – житло у місцевості проживання. Загалом, ми пропонуємо запровадити погодинну оплату праці, аби роботодавці оплачували людям весь час, проведений ними на роботі.

 

Вирішення комунальних проблем нашого міста

Для того, щоби Тернопільська міська рада мала можливість вирішити основні проблеми у господарці нашого міста, потрібно, аби в місцевому бюджеті було достатньо коштів для цього. Без грошей жоден мер, жоден депутатський корпус, якими б чесними і відповідальними вони не були, нічого не зможуть зробити. Тому у своїй програмі я пропоную 100% податку на доходи фізичних осіб, на землю та на нерухомість залишати у місцевих бюджетах. І вже за рахунок цих надходжень, коштів державної цільової підтримки та інвестицій, відповідно, забезпечити фiнансування ремонту мiських та мiжмiськихдорiг, замінити застарілі системи тепло- та водопостачання Тернополя, через які утворюються провалля, підтримати програми енергозбереження і енергоефективності, забезпечити якісне і безперебійне постачання питної води, здійснювати постійний контроль чистоти повітря і води, проводити системне очищення міського ставу, вирішити проблему вивезення та утилізації сміття та інші наболілі проблеми.

Не залишиться без моєї уваги і проблема опалення, яке є досить болючою для тернополян. Адже встановлення індивідуального наразі заборонене Постановою Кабміну, а оплата послуг тепломереж складає нині ледь не половину середньостатистичної пенсії. Тому докладатиму всіх зусиль, щоб Кабмін скасував свою заборону на право українців мати власні опалювальні системи.

 

Сучасна медицина та достойна освіта

Я багато працюватиму для покращання роботи наших лікувальних закладів. Туди потрібно закупити обладнання нового покоління, підвищити лікарям зарплату, а не закривати цілі відділення, залишаючи медиків без роботи. В галузі освіти потрібно припинити щорічні експерименти з навчальними програмами, забезпечити достатнє фінансування шкіл із бюджету, а не за рахунок коштів батьків. А також обов’язково ініціюю створення спортивних секцій у кожному навчальному закладі та спортивних майданчиків – у кожному кварталі міста.

 

Достойні пенсії і справедливий пенсійний вік

Пенсійна реформа,прийнята чинною владою, повинна бути змінена. Особливо слід переглянути вікове питання. Партія «УДАР» вважає, що неправильно змушувати українських жінок працювати до 60 років, адже тривалість життя у державі й так невелика, а наші жінки живуть в умовах надмірних щоденних фізичних та емоційних навантажень.

І, звичайно, слід скасувати персональні пенсії і чиновницькі пільги та привілеї.

 

Соціальний захист

В Україні мають бути створені такі умови, за яких людина з обмеженими можливостями почуватиметься повноцінним членом суспільства. Рівні можливості для інвалідів – це створення для них безбар’єрного середовища в усіх сферах життя. Ми говоримо не лише про будівництво пандусів чи під’їздів, а, в першу чергу, про можливості для здобуття освіти, надання сучасних реабілітаційних послуг і, безумовно, створення сучасних високотехнологічних робочих місць. ВУкраїні мають бути створені такі умови, коли людина з обмеженими можливостями не відчуватиме себе зайвою в суспільстві й не зазнаватиме дискримінації при працевлаштуванні.

Також планую на законодавчому рівні здійснити державне квотування робочих місць для молоді, надання їй доступного житла, створити державну програму кредитування для студентів платної форми навчання.

Окремим пунктом ставлю для себе завдання допомогти тим сім’ям, які мешкають у гуртожитках, приватизувати свої кімнати і квартири. А також зміцнити систему   соціального захисту дітей-сиріт, напівсиріт та із малозабезпечених сімей.

 

Кандидат від партії «УДАР» по мажоритарному округу №163 (м. Тернопіль)

Віталій Максимов