За два роки, поки Тернополем керує Надал, Кайда не дав місту ні копійки

Залишилося менше десяти днів до виборів, коли ми знову обиратимемо новий парламент в Україні. Що приємно, у Верховну Раду ми оберемо і кандидатів-мажоритарників, які опікуватимуться своїми округами. Тому дуже важливо, щоб Тернопіль був представлений людиною, котра дійсно зможе допомогти нам вибратися з останніх місць в Україні і за рівнем зарплати, і за кількістю робочих місць, і за рівнем життя.

Три роки нашою обласною радою керує «свободівець» Олексій Кайда, а міську раду Тернополя очолює теж «свободівець» Сергій Надал. Ми бачимо, скільки нинішній мер вже встиг зробити для нашого міста, і дуже шкода, що він не балотується до Верховної Ради. Зате у виборах бере участь його побратим Олексій Кайда – узгоджений кандидат від ВО «Свобода» та об’єднаної опозиції. Ще донедавна ми щиро вірили, що він активно допомагає своєму однопартійцю розвивати Тернопіль, а тому сподівалися, що у парламенті зможе ще більше зробити для громади міста. Однак, прочитавши його передвиборну програму, були дуже здивовані і розчаровані, що у ній немає жодного слова про Тернопіль і тернополян.

Тому коли Олексій Кайда минулого тижня розповів усім місцевим газетам, як багато він зробив для Тернополя, ми уже засумнівалися. І надіслали запит до Тернопільської міської ради щодо того, скільки коштів було виділено обласною радою на розвиток міста.

Чому виник такий сумнів? – запитаєте ви. Та зі слів самого голови обласної ради. Він пише, що «облрада в 2011 році виділила на реконструкцію стадіону в Тернополі 8 млн. 941,1 тис. грн.». І одразу сам собі заперечує: «Натомість нам дорікають мільйоном на стадіон, який ми нібито забрали. Та не забрали, а скерували на потреби школи мистецтв — на зарплати вчителям». То дійшли ті кошти до нашого міста остаточно чи їх таки забрали назад на зарплати вчителям? Олексій Кайда так і не пояснив. Далі він уточнює, що виділяв кошти на ту ж експериментальну школу мистецтв, радіологічний корпус університетської лікарні, Держархів, обласну бібліотеку і ще ряд закладів. Хочу зауважити пану Кайді, що всі вони знаходяться якраз у підпорядкуванні обласної ради, хоч і розташовані на території нашого міста. То скільки коштів Ви дали саме для Тернополя, для об’єктів і структур, що підпорядковуються нашій міській раді і нашій громаді?

Відповідь, отримана нами з Тернопільської міської ради, просто шокувала! Ні минулого, ні цього року Олексій Кайда не виділив власне для потреб Тернополя жодної копійки! Ні на капітальне будівництво, ні на спорт, ні на культуру чи освіту (бо у нас вчаться діти зі всієї Тернопільщини), ні на охорону здоров’я (а в наших лікарнях обслуговуються чимало пацієнтів із сіл та райцентрів) – ані копійки! Я вже мовчу про туризм, підприємництво чи створення нових робочих місць. Більше того, виявляється, що ті кошти, про виділення яких так голосно заявляє Олексій Кайда, були надані як державні цільові субвенції і до обласного бюджету та самого голови облради взагалі не мають жодного стосунку!

У нас виникає запитання: якщо сьогодні, маючи відповідну посаду та усі можливості, Олексій Кайда нічого не робить для нашого міста, яким управляє, до речі, його однопартієць, то яким депутатом він буде для нас у парламенті? І для чого він взагалі туди балотується, якщо ми, його виборці, вже зараз йому абсолютно байдужі?

Окремо хочу зазначити й інші факти обману виборців з боку Олексія Кайди. Минулого тижня в газетах з’явився коментар пана В. Хомика з обласної організації «Союз Чорнобиль Україна» про те, начебто усі чорнобильці підтримують Кайду. Це велика брехня! Чорнобильці на своїй 26-ій конференції прийняли рішення про підтримку опозиційних сил на виборах до Верховної Ради України, а про підтримку голови обласної ради навіть не йшлося, про що свідчить Постанова цієї конференції.

Тому звертаюся до всіх жителів нашого міста з проханням: не вірте політичним брендам, не вірте гаслам, розпізнавайте брехню і дивіться, що вже зробив кандидат для Тернополя і що планує зробити ще для громади міста. Щоби знову нам не довелося гірко розводити руками: маємо те, що маємо…

Голова правління всеукраїнської асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС України Зеновій Бицка