Запровадження надзвичайного стану цій бандитській владі не допоможе

Ідея влади з запровадження надзвичайного стану в Україні свідчить лише про те, що у владі криза розв’язання конфлікту влади і суспільства. Влада досі марить ідеєю залякати людей – то репресіями, то законами 16 січня, то тітушками, то надзвичайним станом. Кожен з цих способів провалюється, але це владу не переконує.

За соцопитуваннями, населення України має різко негативне ставлення до запровадження надзвичайного стану. На Заході України такі дії влади підтримують 0,5%, 4% – в Центрі, навіть на Сході, – всього 17% та 11% – на Півдні.

Але ми не сумніваємося у тому, що влада може піти на запровадження надзвичайного стану у державі у цілому, або в окремому регіоні – Києві. Для цього достатньо Указу Президента і голосування 110-120 депутатів від ПР і КПУ за його підтвердження (як це було, коли влада «прийняла» «закони» 16 січня). Бо думка людей режим Януковича ніколи не цікавила.

Але влада має розуміти, що вона застосувала стільки крайніх методів у взаєминах з своїм народом, що режим надзвичайного стану нічого принципово не змінить.

Міліція без жодної підстави б’є людей, робить з них інвалідів, відстрілює мітингувальників і журналістів з помпової травматичної зброї, перешкоджає людям ходити вулицями Києва, суди за поданням ДАІ позбавляють права водіння людей, які проїхали у бік Межигіря, використовує проти Майдану криміналітет, активістів Майдану викрадають.

За законами 16 січня не можна їздити більше, як по 5 машин в колоні, не можна висловлювати свою думку в Інтернеті і в ЗМІ, не можна одягати каску чи балаклаву, а громадські організації оголошуються іноземними агентами. Залишилося хіба застосування вогнепальної зброї, але очільники МВС вже кілька разів заявляли, що можуть це робити і без запровадження надзвичайного стану.

Ті, хто апелюють до надзвичайного стану, вважають, що це якась чарівна технологія пролонгації режиму Януковича. Насправді, надзвичайний стан не змінить людей і це найбільша трагедія режиму.

За один місяць надзвичайного стану люди не стануть іншими. Не стануть іншими відважні, чесні люди з Автомайдану, не стануть іншими журналісти, які не можуть жити в атмосфері цензури, не стануть іншими люди, які беруть відпустку за власний рахунок, щоб постійно бути на Майдані.

Тому запровадження надзвичайного стану владі не допоможе.