Зараз головне завдання – припинити кровопролиття

Після кривавого розгону мирних демонстрацій, після десятків загиблих і тисяч покалічених псами цього режиму довіра у суспільстві до влади не може бути відновлена підписанням чергового папірця.

Віктор Янукович за майже чотири роки свого президентства неодноразово грубо порушував закони і Конституцію України, не кажучи про будь-які домовленості, які для нього є просто порожнім звуком. Можливість вирішити ситуацію в Україні була ще три місяці тому. Однак повне ігнорування процесів у суспільстві, цинічна брехня та спроба потопити у крові мирний протест проти несправедливості і тиранії до краю загострила політичну ситуацію в країні. Ця влада безвідповідальною і злочинною політикою спровокувала глибоку кризу. Обраний владою силовий сценарій так званого «діалогу» і «мирного врегулювання» не залишив громадянам України інших способів на захист свого життя, честі і гідності від протиправного посягання з боку силових структур та кримінальних елементів, окрім протесту. Цинізм цієї влади не має меж. На очах всього світу, не криючись і не зважаючи на думку світового співтовариства, у центрі європейської столиці холоднокровно розстрілюють протестувальників. І це відбувається в день, оголошений днем жалоби і перемир’я.

На тлі цих вбивств пропозиція підписати черговий декларативний документ про перерозподіл влади в країні виглядає як плювок в обличчя громадян. Це намагання пошити в дурні і українське суспільство, і міжнародне співтовариство. Це наруга над пам’яттю вбитих. Вимоги опозиції полягають не в зміні Конституції. Зміни і перезавантаження потребує уся влада. Які угоди можуть укладатися зі злочинною групою, яка здійснює терор проти власного народу. Як можна потиснути руку Януковича, якщо вона у крові?

Зараз лунає багато думок щодо того, як врегулювати ситуацію. Але зараз завдання №1 – припинити кровопролиття, вбивства і розстріл людей, які відбуваються на вулицях Києва і за які відповідальна влада. Усе інше можна вирішити трохи згодом.

Стосовно останніх жахливих подій відбудеться повномасштабне розслідування. Всі, хто причетний до смертей і поранень людей, використання сили проти мирних демонстрантів, будуть покарані. Вони, а також всі ті, хто знали про злочини і покривали їх, понесуть заслужене покарання та пожиттєво не будуть допущені зайняття будь-яких посад в державі. Ми вимагаємо, щоб злочини Януковича та його оточення, а також залучення до збройної розправи над людьми російських спецпідрозділів розглянув Міжнародний трибунал в Гаазі. Негайно мають бути запроваджені невідкладні санкції проти представників влади, винних у ескалації конфлікту і застосуванні сили, а також оточення Януковича і вищого керівництва держави. Крім того, негайно треба спрямувати в Україну спостерігачів високого рівня, які були б присутніми на переговорах з Януковичем, фіксували рішення і були б гарантами їх виконання.

Виходом з глибокої кризи має стати добровільна відставка президента; повернення до Конституції 2004 року і формування уряду, який почне втілювати реформи та забезпечить демократичний характер виборів.